יאללה באקסטרים: כך בונים קירות לגו בבית

 
עודכן 22:32 18/02/2014

בפרק סיום העונה של "אקסטרים מייקאובר" ראינו איך הופכים קיר פשוט לססגוני, מיוחד וחשוב מכל: משמח! רצינו להראות לכם איך גם לכם יכול להיות קיר לגו משלכם בין כותלי הבית. צפו בכתבה

 
 
 
 
 

בתוכנית סיום העונה של "אקסטרים מייקאובר" כולנו התפעלנו מקיר הלגו שהוקם במיוחד עבור משפחת דיקר. ובכן, בטח גם אתם שאלתם את עצמכם כיצד משיגים קיר כזה, אז החלטנו לספק לכם את התשובה.

 

הקיר הססגוני הוקם על ידי חברה שנקראת "e² מהנדסים צעירים". מה בדיוק הסיפור שלה? מדובר בחברה שחזונה נטוע בהקשבה ובהתכווננות לצרכי החברה הישראלית המשתנים על כל גווניה, תוך התמקדות בדור הצעיר.

 

 

החברה הוקמה על מנת לסייע בהכשרת דור המהנדסים של המחר באמצעות יצירת פתרונות חינוכיים, והפיכת לימודי ההנדסה והפיזיקה לחוויה שבסיסה הגשמה עצמית ופיתוח מיומנויות שונות. ב-2011 זכה ראש החברה בפרס "יזם השנה העולמי" בתחרות שמאורגנת על ידי הנסיך צ'ראלס.

 

במסגרת פעילותה, "מהנדסים צעירים" מעבירים שיעורי העשרה מיוחדים לילדים. כל שיעור מתחיל בהסבר על מושג כלשהו בפיזיקה או מתמטיקה ואז מיישמים את זה בדגם מלגו, בחוויה שמשלבת לימוד ומשחק יחד. הלגו מאפשר לילד גמישות מחשבתית ואת האפשרות לקחת חלק פעיל באמת בתהליך הלימוד שלו.

 

 
ילדות משחקות ולומדות עם לגו בשיעור של "מהנדסים צעירים"
ילדות משחקות ולומדות עם לגו בשיעור של "מהנדסים צעירים" צילום : יח"צ
 

הכי באקסטרים: קיר מ-15 אלף קוביות

כיום החברה נמצאת במגעים עם מוסדות אקדמאיים ומשרדי חינוך אשר עושים את הצעדים הראשונים בשינוי שיטת החינוך ועידוד מקצועות ההנדסה באמצעות תכניות המהנדסים הצעירים. "אנחנו קרוב לשנה בחוג 'מהנדסים צעירים'. הילד נהיה הרבה יותר מרוכז והתפיסה המרחבית שלו השתפרה", מספר אחד האבות.

 

אז מה בדיוק הציגה החברה בתוכנית האחרונה של "אקסטרים מייקאובר"? קיר הלגו שנבנה בחדרם של הילדים למשפחת דיקר מונה כ-15 אלף קוביות לגו ובנייתו ארכה כיום שלם. הקיר נבנה עם ראשי הלגו כלפי חוץ, כך שכל הקיר הוא בעצם לוח הרכבה אחד ענק.

 

 
קיר לגו שעשתה חברת "מהנדסים צעירים"
קיר לגו שעשתה חברת "מהנדסים צעירים" צילום: יח"צ

בנוסף, למען נוחות הילדים, "e² מהנדסים צעירים" הקימה פינת הרכבה תלת ממדית ייעודית נמוכה בחלקו התחתון של הקיר. לצדו, שלושה כלי קיבול לקוביות לגו לשימוש. בנוסף, נבנה מתלה מיוחד מלגו למפתחות וכמובן גולת הכותרת, דגם גלגל ענק רובוטי מקורי של מהנדסים צעירים המופעל באמצעות חיישני מגע.

 

בזכות "e² מהנדסים צעירים" בני משפחת דיקר נהנו מאטרקציית הלגו פעמיים. בזמן שיפוץ הבית ובמהלך שהותה של משפחת דיקר בחופשה נערך ביקור שלה בתערוכת הלגו של מהנדסים צעירים, "אמנות הלגו", שהתקיימה בגני התערוכה. כשחזרו הילדים לביתם קיבלו עם חשיפת הבית גם שתי מלגות לימודים לקורס הלגו של מהנדסים צעירים באזור מגוריהם.

 

 

לכל התוכניות המלאות, הקטעים החמים והעדכונים בעמוד של אקסטרים מייקאובר

 

בואו לעקוב אחרי עמוס תמם והמשפחות בעמוד הפייסבוק של אקסטרים מייקאובר

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.